ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Пато ќе игра против Џенова

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато ќе игра против Џенова Empty
ПишувањеПредмет: Пато ќе игра против Џенова   Пато ќе игра против Џенова EmptyВто Мај 04, 2010 12:22 pm

Напаѓачот на Милан, бразилскиот фудбалски интернационалец Пато кој е еден месец веќе надвор од терените, конечно се враќа во тимот.

Една од главните алки во тимот на Леонардо полека го комплетираше опоравувањето откако на листата повредени играчи се наоѓаше од 21-ви март, кога ја обнови повредата на тетивата.

Пато се очекува да биде подготвен за настап овој викенд. Тој оваа недела ќе има неколку тестови, но добра вест е што лекарскиот тим на Милан е задоволен од неговото брзо заздравување.

„Росоњерите“ сеуште го немаат обезбедено третото место на табелата и диретниот пласман во Лигата на шампионите следната сезона, бидејќи до крајот им е потребна уште една победа во последните две кола против Џенова и Јувентус.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Пато ќе игра против Џенова Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато ќе игра против Џенова   Пато ќе игра против Џенова EmptyВто Мај 04, 2010 1:46 pm

Само да се врати и Милан ќе се врати во победнички ритам. I love you
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато ќе игра против Џенова Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато ќе игра против Џенова   Пато ќе игра против Џенова EmptyВто Мај 04, 2010 2:20 pm

PATO_007 напиша:
Само да се врати и Милан ќе се врати во победнички ритам. I love you
За Џенова незнам .. ама против Јуве со сигурност ќе игра !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 29
Местолокација : Skopje

Пато ќе игра против Џенова Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато ќе игра против Џенова   Пато ќе игра против Џенова EmptyСре Мај 05, 2010 6:30 pm

Ајдееее Патоооо Миланело Мораме да идеме на победа на последните 2 натпревари
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато ќе игра против Џенова Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато ќе игра против Џенова   Пато ќе игра против Џенова EmptyСре Мај 05, 2010 7:18 pm

vlatko1899 напиша:
Ајдееее Патоооо Миланело Мораме да идеме на победа на последните 2 натпревари
Мислам дека ако се врати сега против Џенова .. да одигра и против Јуве.. Ќе ни биде многу од корист на овие натпревари.. <3 Милан
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Пато ќе игра против Џенова Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато ќе игра против Џенова   Пато ќе игра против Џенова Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пато ќе игра против Џенова
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: