ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва EmptyВто Мај 04, 2010 12:07 pm

Според медиумите од Италија, екипата на Челзи е подготвена да одвои 80 милиони евра за дуото на Милан, Александре Пато-Тиаго Силва
Corriere dello Sport утрово објави дека Карло Анчелоти е подготвен да ’пазарува’ од својот поранешен клуб Милан и стратегот планира да ги ангажира Александре Пато и Тиаго Силва.

Во својата прва сезона на Стемфорд Бриџ, Анчелоти е на добар пат да ја освои двојната круна откако на ’Сините’ им се потребни победи над Виган во последното коло од Премиер Лигата и триумф во финалето од ФА Купот против Портсмут.

Анчелоти сепак беше донесен во Челзи за да ја освои титулата од Лигата на Шампионите и за таа цел стратегот ќе побара голем трансфер буџет особено откако минатото лето во клубот пристигнаа само Јури Жирков и Даниел Стариџ.

Се шпекулира дека Роман Абрамович ќе го поддржи стратегот со 100 милиони евра и според Corriere dello Sport примарна цел за Анчелоти ќе биде ангажман на Александре Пато и Тиаго Силва.

Дуото од Бразил се можеби најдобрите играчи на Милан оваа сезона и за остварување на своите планови Челзи е подготвен да одвои фантастични 80 милиони евра.

Тешко е за верување дека Милан ќе се реши на продажба без разлика што понудата делува повеќе од примамлива, особено откако управата на клубот најави дека ниту една ѕвезда нема да биде продадена.

Весникот додатно вели дека Анчелоти можно е да се обида да ангажира уште еден негов поранешен играч – Кака – кој сега настапува во дресот на Реал Мадрид и има компликувана сезона на Сантијаго Бернабе.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Re: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва EmptyВто Мај 04, 2010 2:21 pm

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=2835b5f6-189f-49f0-a52e-d1776bfe5f7b&ln=3&typeBack=%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%20%D0%92%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8
“Јас сум 100% сигурен дека Пато ќе остане во Милан.” – рече Галијани за La Gazzetta dello Sport.

“Милан нема да ги стави на продажба своите најдобри играчи.”-изјави Галијани
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Re: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва EmptyВто Мај 04, 2010 4:11 pm

Пато не е за продажба !!! <3 Милан <3 Милан <3 Милан <3 Милан <3 Милан
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Re: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва EmptyСре Мај 05, 2010 3:48 pm

Изјавата на Галијани изгледа стигна до ушите на претседателите на другите клубови.
Челзи се откажа од Пато и одвои 70 - 80 милиони за Фернандо Торес.
Вратете се на почетокот Go down
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 29
Местолокација : Skopje

Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Re: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва EmptyСре Мај 05, 2010 6:27 pm

Ви реков дека Пато нема да си оди од Милан... <3 Милан <3 Милан <3 Милан
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Re: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва EmptyСре Мај 05, 2010 7:19 pm

Дефинитвно не си оди и Пато и Силва !

Вчера низ англиските медиуми се објави веста за понудата на лондонски Челзи, во која прирпема 80 милиони евра за 2-цата бразилски фудбалери во Милан, Пато и Тиаго Силва.
За „Газета дело Спорт“ брзо проговори потпретседателот на Мкилан, Адријано Галијани:

„Милан не е клуб кој ја иградил својата политика поврзана со продажба на најдобрите играчи. пато нема да си замине од „Сан Сиро“, во тоа сум 100% сигурен. Тоа не е само мое мислење туку веќе имам и одредени гаранции.“

Пато се припрема за враќање во тимот. Не играл од 21-ви Март поради комплицирање на повредата на тетивата од коленото, а најдобро за неговиот учинок на теренот одсликува статистката која вели дека Бразилецот постигнал 40 пгодоци во 69 натпревари во кој стартувал во првиот тим на Милан.

„Кога основата на напиот тим е во прашање нема нас да не намамат никакви милионски цифри.“ - рече Галијани.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty
ПишувањеПредмет: Re: Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва   Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Челзи е подготвен да одвои 80 милиони евра за Пато и Тиаго Силва
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: