ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyПон Мај 03, 2010 3:33 pm

Според медиумите од Италија, екипата на Милан размислува за ангажман на Марко ван Бастен за наследник на Леонардо
Не е тајна дека Леонардо има лош однос со сопственикот на Милан, Силвио Берлускони.

Извештаите на медумите од Италија говорат дека Берлускони на една вечера со група сенатори потврдил дека Леонардо ќе го напушти клубот по крајот на сезоната и Милан веќе е во потрага на нов стратег.

Леонардо одбива да говори за својата иднина и покрај тоа што има договор со Росоњерите за следната сезона.

Но шпекулациите говорат дека тренерот со сигурност ова лето ќе се врати во родниот Бразил каде како опции ги има Фламенго и селекцијата на Кариоките.

Се верува дека Филипо Гали останува фаворит за тренерското место доколку Леонардо си замине но сеуште ништо не е одлучено и Силвио Берлускони размислува за неколку опции.

La Gazzetta dello Sport вели дека сопственикот на Милан размислува и за ангажман на поранешниот фудбалер на Росоњерите, Марко ван Бастен.

Холанѓанецот се поврзуваше со кормилото на Сан Сиро и во овој период од минатата година но тогаш Милан се реши да го ангажира Лео.

Ван Бастен, кој реши да земе пауза од една година по напуштањето на Ајакс, сега е подготвен да се врати на работата и Gazzetta dello Sport вели дека стратегот на блиски пријатели им кажал дека цели кон превземање на некој тим.

Покрај Ван Бастен, медиумите шпекулираат дека на листата желби на Милан се и имињата на Мауро Тасоти, Масимилиано Алегри и Франк Рајкард.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyПон Мај 03, 2010 3:57 pm

Доколку замине Леонардо најдобро е Ван Бастен или Масимилијано Алегри
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyПон Мај 03, 2010 4:24 pm

PATO_007 напиша:
Доколку замине Леонардо најдобро е Ван Бастен или Масимилијано Алегри
а може и Спалети .. зошто и тој го познава многу добро Италијанскиот фудбал..
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyСре Мај 05, 2010 12:16 am

Легендата на Холандскиот фудбал, Јохан Кројф ја советува управата на Милан да го ангажира неговиот сонародник Марко ван Бастен
Се поизвесно е дека Леонардо по крајот на сезоната ќе го напушти Милан и покрај тоа што тој има уште една година од договорот со Росоњерите.

Самиот стратег неодамна призна дека има големи недоразбирања со сопственикот Силвио Берлускони и се верува дека разликите се ненадминливи па Росоњерите нема да можат да го убеди Леонардо во останување на Сан Сири и одфрлање на можноста за враќање во родниот Бразил.

Се верува дека управата на клубот сака ’Миланиста’ да го превзеде тренерското место и вчера медиумите од Италија објавија дека Марко ван Бастен е новата желба на Берлускони за наследник на Леонардо.

Поранешниот селектор на Лалињата и тренер на Ајакс моментално ужива во едногодишната пауза од фудбалот но се шпекулира дека тој е подготвен за враќање на ’најважната споредна работа во светот’.

Легендата на Холандскиот фудбал и сегашен почесен претседател на Барселона, Јохан Кројф го советува тимот на Милан да го ангажира токму Ван Бастен.

“Ван Бастен беше одличен фудбалер, тој ја познава околината, го познава и клубот.” – рече Кројф.

“Затоа не гледам причина зошто тој да не биде сметан за прав тренер за Милан.”
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyСре Мај 05, 2010 9:28 pm

Се надеваме дека наредната сезона со кој и да било тренер ке ни биде поуспешна од оваа.. со нови засилувања .. и малку поголема измена во нашиот тим (реконструкција) .. Не е важно кој тренер ке биде.. Лео или Марко Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyСре Мај 12, 2010 7:10 pm

http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=60205
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyПет Мај 14, 2010 3:22 pm

http://www.footballpress.net/index.php?action=read&idsel=60399
И официјално Леонардо го напушти Милан.
По многубројните шпекулации за иднината на Леонардо сепак замина од Милан.
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо EmptyПет Мај 14, 2010 4:31 pm

PATO_007 напиша:
http://www.footballpress.net/index.php?action=read&idsel=60399
И официјално Леонардо го напушти Милан.
По многубројните шпекулации за иднината на Леонардо сепак замина од Милан.
Му благодариме за се што направи за Милан !!! Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо   Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Милан го посакува Ван Бастен за наследник на Леонардо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: