ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан?

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан? Empty
ПишувањеПредмет: Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан?   Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан? EmptyНед Мај 02, 2010 4:03 pm

Председателот на Милан, Силвио Берлускони ов четвртокот призна дека бразилскиот тренер Леонардо ќе ја напушти клупата на росоњерите и напомена дека веќе работи на пронаоѓање нов тренер.


Првичните шпекулации зборуваат дека тренирањето на фудбалерите на Милан ќе го превземе некој од имињата што се на моменталниот платенс писок на клубот, најпрво се споменува помошникот тренер Мауро Тасотија или директорот на младинскиот погон Филип Галија.

Но, миланњус.ит во саботата донесе информација дека Берлускони сериозно размислува за донесување на Лучиано Спалети, сегашниот тренер на Зенит од Ст. Петерсбург.

Спалети на почетокот од оваа сезона замина од Рома каде што беше 5 сезони но доколку му се верува на овој интернет портал Спалети нема долго да се задржи во Русија.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан?   Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан? EmptyПон Мај 03, 2010 10:29 am

Абе нека не се заебава овој нека си го земе Масимилијано Алегри што им беше на Каљари 100 пати е подобар од Спалети
Вратете се на почетокот Go down
 
Берлускони го сака Спалети за тренер на Милан?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: