ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Роналдињо: Уште кога Дунга би ме повикал...

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Роналдињо: Уште кога Дунга би ме повикал... Empty
ПишувањеПредмет: Роналдињо: Уште кога Дунга би ме повикал...   Роналдињо: Уште кога Дунга би ме повикал... EmptyНед Мај 02, 2010 4:01 pm

Со погодкот во завршнциата од мечот од 36-тото коло од Серија А, во пеналот против Фиорентина, Роналдињо го осигура местото на Милан во Лигата на Шампионите во следната сезона.
„Ова беше важна победа за нас во сезоната, во најнезгоден момент.“ - рече Роналдињо кој со тоа дојде до бројката од 10 погодоци оваа сезона во Серија А. Со тоа е 3-ет клупски стрелец во Серија А: Бориело постигна 14, а Пато 12.

„Осигурување на играње во Лигата на Шампиите е голема работа и со ентузијазам можеме да ја дочекаме, како крајот на оваа, така и почетокот на следната сезона.“

Бразлиецот сепак не заборави една работа, која во моментов му е најважна.

„Се би било уште поубаво кога Дунга би ме повикал во Репрезнетацијата. Сега можам само да чекам и да се надевам.“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Роналдињо: Уште кога Дунга би ме повикал...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: